вработување

Пронајдени се 16 резултати на тема „вработување“
Вести

Стаменковска Стојковски: 286 училишта немаат добиено позитивно мислење на годишните планови за вработување за 2020 година

Од вкупно 348 основни училишта во Република Македонија, дури 286 немаат добиено позитивно мислење на годишните планови за вработување...
Занимливости

Кралицата Елизабета вработува- доколку го исполнувате овој услов ќе добиете брдо пари како месечна плата

Кралицата Елизабета бара нов коњушар и нуди плата од 25.000 евра месечно и бесплатно сместување во Бакингамската палата, но само под еден...
Вести

Место квалитетите и способностите на работниците, за вработување во државната администрација кај власта најважна е националноста

СДСМ ветуваше професионална администрација во своите опозициски денови, нешто што засега не може да се види, досега граѓаните видоа...
Општини

Општина Битола бега од одговори по обвинувањата за непотизам: Си ги вработиле најблиските роднини, а сега молчат

Општина Битола бега од одговори за обвинувањата за непотизам, односно вработување само на лица кои се роднини и блиски на функционери...