воз

Пронајдени се 40 резултати на тема „воз“
Регион

Ден по трагедијата кај Ниш: Борбата за живот продолжува, три лица во тешка состојба, возачот на автобус во кома

Сите триесетина пациенти во Ургентниот центар во Ниш донесени по страшната несреќа кога воз удри и преполови автобус, 24 часа по трагедијата...
Регион

Познат идентитетот на две од загинатите лица во несреќата кај Ниш: Плач и лелеци на семејствата одекнуваат во болничките ходници

Две лица од повредените во страшната железничка несреќа кај Ниш, починаа во болница за време на операција, јавува српски „Блиц“. Бројот...
Живот и стил

Вознемирувачка снимка која ќе ја гледате неколку пати: Од сигурна смрт го спаси само некое големо чудо

Снимката која ја вознемири јавноста покажува човек кој за малку не настрада од воз. Имено, на снимката може да се види како еден безгрижен...