воз

Пронајдени се 45 резултати на тема „воз“
Регион

Ден по трагедијата кај Ниш: Борбата за живот продолжува, три лица во тешка состојба, возачот на автобус во кома

Сите триесетина пациенти во Ургентниот центар во Ниш донесени по страшната несреќа кога воз удри и преполови автобус, 24 часа по трагедијата...
Регион

Познат идентитетот на две од загинатите лица во несреќата кај Ниш: Плач и лелеци на семејствата одекнуваат во болничките ходници

Две лица од повредените во страшната железничка несреќа кај Ниш, починаа во болница за време на операција, јавува српски „Блиц“. Бројот...