Вонредна состојба

Пронајдени се 193 резултати на тема „Вонредна состојба“
Вести

ВКЛУЧЕН Е ЦРВЕНИОТ АЛАРМ: Прогласена вонредна состојба поради екстремни горештини – Британците се „топат“ на 40 степени

Во Велика Британија е прогласена вонредна состојба откако за прв пат беше издадено црвено предупредување за екстремни горештини, бидејќи...
Вести

Првата вонредна состојба во Шпанија прогласена за неуставна – државата ќе им ги враќа парите на сите кои биле казнети поради ковид-мерките

Државата се одлучила на овој потег откако Уставниот суд на почетокот на оваа година пресуди дека првата вонредна состојба, која Шпанија...