Водовод и канализација

Пронајдени се 20 резултати на тема „Водовод и канализација“
Општини

Во Усје 20 дена вода тече по улица- граѓаните секојдневно ја пријавуваат пукнатата цевка, Водовод не реагира! (ФОТО)

Речиси дваесетина дена е пукната цевка за вода во населбата Усје, но надлежните не преземаат ништо. Според кажувањата на жителите тие...
Вести

Среде Скопје 80 часа без вода за пиење: Жителите на Нерези до понеделник оставени на цедило, Водовод дрско ги убедува граѓаните да импровизираат!

Жителите на населбата Средно Нерези речиси 80 часови ќе бидат без вода за пиење додека трае непромислениот полициски час на власта. Како...
Вести

Скопјани ќе плаќаат повисоки сметки за вода: Шилегов ветуваше дека тоа нема да се случи, но трошоците ќе ги стави на грб на граѓаните

Пречистителната станица во Трубарево, што ќе биде изградена до следната година ќе биде огромен трошок и за градот Скопје и за скопски...
Вести

Партиски вработувања во полн ек – ЈП Водовод Скопје планира да потроши 1.200.000 денари за привремени вработувања

ЈП Водовод и канализација Скопје има објавено оглас на страната на Јавни набавки за ангажирање на Агенција за привремени вработувања. Имено,...