водоснабдување

Пронајдени се 55 резултати на тема „водоснабдување“
Вести

Рестрикции во водоснабдувањето во Велика Британија: „Екстремното топло и суво време предизвика реките да исчезнуваат“

Британската водоводна компанија „Јоркшир вотер“ денеска најави воведување на одредени рестрикции од 26 август. Причината е што делови...