виктор паунов

Пронајдени се 21 резултати на тема „виктор паунов“
Општини

Паунов: Општина Карбинци од изолирана стана отворена за народот, изградени се повеќе инфраструктурни проекти, а следат нова градинка и доградба и реконструкција на училиштето

Во Општина Карбинци во изминатите 100 дена покажавме дека можело да се работи и да се гради за својата општина, сакаме да покажеме дека...
Општини

Паунов: Екипи од општината сами се справуваа со последиците од поплавите, мостот кај Долни Балван е попуштен

Поради зголемениот водотек на реката Брегалница кај село Долни Балван се случи попуштање на мостот, односно еден од столбовите е видно...
Општини

КУРИР ИНТЕРВЈУ со Паунов: Ќе стимулираме нови бизниси за млади, решавање на проблемот со депониите еден од приоритетите за Општина Карбинци

К: Дали се залагате да ги исполните препораките дадени од лидерот на вашата партија Христијан Мицкоски за започнување на три капитални...
Општини

Паунов денеска ги потпиша решенијата за доделување на еднократна парична помош од 3000 денари за новозапишани првоодделенчиња

Градоначалникот на општина Карбинци, Виктор Паунов денеска ги потпиша решенијата за доделување на еднократна парична помош од 3000 денари...
Вести

КУРИР ИНТЕРВЈУ со Паунов: Лошото менаџирање во минатото ни дава мотив и визија за развој на Карбинци, главен фокус ни се младите и земјоделците

КУРИР направи интервју со кандидатот за градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Виктор Паунов. Тој во него вели дека лошото менаџирање...
Општини

Паунов: СДСМ во Карбинци во овие 4 години не реализираа ништо од она што го ветија во програмата во 2017 година

СДСМ во Карбинци во овие 4 години не реализираа ништо од она што го ветија во програмата во 2017 година, истакна на денешната прес-конференција...
Општини

Паунов: За мене е голема чест и одговорност кон граѓаните што сум избран за кандидат за градоначалник, ветувам заедно ќе ја поразиме оваа расипничка власт

– Со големо задоволство и огромна одговорност сакам да ве информирам дека, по подолга анализа, анкетирање и согласно статутот на...