Виктор Орбан

Пронајдени се 64 резултати на тема „Виктор Орбан“
Вести

Мицкоски на средба со Орбан: Македонија да не биде заложник на криминалната власт на Заев, барам датум за преговори, ветувам сериозен план за реформи по изборите  

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски денес (09.03.2020 година) во Будимпешта...
Вести

Николоски за средбата Меркел-Орбан: Нивните политики за економски развој и демохристијански вредности се иднината на ВМРО-ДПМНЕ и на Македонија

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека Европа нема да биде обединета без државите од Западен Балкан. Меркел ова го изјави...