Виктор Орбан

Пронајдени се 91 резултати на тема „Виктор Орбан“
Вести

Унгарија од понеделник во двонеделен карантин – Орбан изјави дека почнува последната фаза од борбата против коронавирусот

Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави денес дека последната фаза од „војната против вирусот корона“ започнува со двонеделното заклучување...
Вести

Мицкоски по средбата со Орбан: Зборувавме за блокираниот пат кон ЕУ, добивме недвосмислена поддршка од Унгарските пријатели

Заедно со потпретседателот Александар Николоски се наоѓаме во главниот град на Република Унгарија, Будимпешта. Утрото го започнавме...
Вести

Орбан предлага нов закон: На геј паровите да им биде забрането посвојувањето, воспитување на децата „во склад со христијанството“

Унгарската влада подготвува нацрт закон со кој на истополовите бракови би им се забранило да посвојуваат деца. Организациите за заштита...