Виктор Орбан

Пронајдени се 95 резултати на тема „Виктор Орбан“
Вести

Орбан предлага нов закон: На геј паровите да им биде забрането посвојувањето, воспитување на децата „во склад со христијанството“

Унгарската влада подготвува нацрт закон со кој на истополовите бракови би им се забранило да посвојуваат деца. Организациите за заштита...
Вести

Мицкоски на средба со Орбан: Македонија да не биде заложник на криминалната власт на Заев, барам датум за преговори, ветувам сериозен план за реформи по изборите  

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски денес (09.03.2020 година) во Будимпешта...