вики миљковиќ

Пронајдени се 33 резултати на тема „вики миљковиќ“
Познати

Непознати детали од животот на пејачката: Некогаш живеела под кирија, а денес потрошила над 1.500.000 евра за становите во „Белград на вода“

Пејачката Вики Миљковиќ со години остава посебен белег на натпреварот на „Ѕвездите на Гранд“. Од мала била подготвена за добра шега...
Познати

Вики и е кума на Цеца, но не беше на роденденот кај Анастасија – сите се прашуваа што се случило, еве што имаше да порача Миљковиќ

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ пред два дена го прослави својот 24-ти роденден, а на прославата не се појави пејачката Вики Миљковиќ...
Познати

Таа е првата што се појавила во „Ѕвездите на гранд“ без гаќички – Вики Миљковиќ ќе ве остави без здив, ова ретко се гледа од пејачката (ФОТО)

Пејачката Вики Миљковиќ од 2017 година е постојан член во жирито на „Ѕвездите на гранд“, а неретко е и топ тема во медиумите, а истото...
Познати

КУМАТА НА ЦЕЦА ОД ДЕВЕДЕСЕТИТЕ! Ретко кој се сеќава како изгледаше тогаш Вики – шишки и длабоко деколте, а само една работа е иста (ФОТО)

Општо е познато дека пејачката Вики Миљковиќ е на естрадата со децении, а сега во јавноста се појави нејзина фотографија од 90-тите. Кумата...
Познати

Ова е синот на Вики Миљковиќ – никогаш не го видел никој во јавноста, а кога ќе дознаете со што се занимава ќе ви стане јасно зошто не сака популарност

Синот на српската пејачка Вики Миљковиќ речиси никој не го знае во јавноста, а тој уште од мали години донел одлука да не биде медиумски...
Познати

Овие фотографии ќе ги памети уште долго – Вики Миљковиќ без грам шминка, лицето сакаше да го сокрие со маска, но попусто (ФОТО)

Пејачката Вики Миљковиќ (46) вчера беше уловена на аеродромот во Белград, а фотографиите пејачката уште долго ќе ги памети. Како и претходно...
Познати

„ВЕШТЕРКО, ПРЕКИНИ“ Женска пресметка во „Ѕвездите на Гранд“! Цеца ја бранеше Вики, па жестоко „удри“ по Ана и Марија

Светлана Ражнатовиќ ја искара Марија Шерифовиќ, а потоа дојде до конфликт меѓу Виолета Миљковиќ и Ана Бекута во синоќешната „Ѕвездите...
Познати

Вилата на Цеца на Кипар се распаѓа: Оваа пејачка итно дојде со нејзината фирма да и помогне на колешката, ќе ја реновира од подот до плафонот

Светлана Цеца Ражнатовиќ овие денови е на заслужен одмор на Кипар каде и се придружи и внукот Жељко, освен сестрата со која од претходно...
Познати

Вики после финалето на „Ѕведите на Гранд“ ги спакува куферите и замина од Срија: Пристигна на море во вилата на својата колешка (ФОТО)

Вики Миљковиќ синоќа имаше возбудлива вечер во студиото на „Гранд“, каде што се одржа големото финале од 14. сезона на „Ѕвездите на...
Познати

Српската пејачка Вики започна нов бизнис кој и донесе многу пари, но и ги издаде колегите: Тие не ми бараат попуст, плаќаат само во ќеш

Пејачката Вики Миљковиќ започна нов бизнис за кој зборува речиси целата српска естрада. Таа заедно својот бизнис го води со својот сопруг...
Познати

Кога објави каде спие фановите сакаа да се на нејзино место: Српската пејачка замина на луксузно патување вредно цело богатство (ФОТО)

Популарната српска пејачка Вики Миљковиќ покрај кризата со коронавирусот која ја зафати речиси цела естрада во соседството и пошироко...