викенд

Пронајдени се 83 резултати на тема „викенд“
Вести

Официјалниот викенд во Обединетите Арапски Емирати не е повеќе петок и сабота: За да се олесни бизнисот со западните земји сега е сабота и недела

Официјалниот викенд во Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ) се менува во сабота и недела за да се олесни бизнисот со западните земји, соопшти...
Познати

Најжешките летни викенд фотографии на познатите с*кси Македонки: Таму каде што машкиот поглед запира (ФОТО)

Летото е иделно за одмор ама и за добар маркетинг на познатите личности од естрадата. Згодно годишно доба кое нуди безброј прилики естрадата...
Вести

НИ ДОАЃА ТЕМПЕРАТУРА НАД 40 СТЕПЕНИ: Метеоролозите најавуваат екстремно топло време, но и големо разочарување – еве ги деталите

Времето утре ќе биде претежно сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северен правец. Во четврток времето ќе биде сончево и...