викенд

Пронајдени се 35 резултати на тема „викенд“
Вести

По облаците утрово сонце на првиот ден од пролетта: Ова се температурите напладне во Македонија- особено подгответе се за викендот!

Ова се температурите во Македонија напладне. Сонце по облаците, а иако се најавува ветер и заоблачување до вечерва, сепак веќе за време...
Вести

Денеска облачно со повремени врнежи од дожд- Утре сончево, а за време на викендот не очекува вистински пресврт во времето

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на повисоките места од дожд и снег, а на планините само од снег. Врнежите...