велигден

Пронајдени се 245 резултати на тема „велигден“
Живот и стил

Дали знаете кој цвет е симбол на Велигден? Тој е омилен кај многумина a не знаат каква моќна порака испраќа тој

Цветовите се симбол на почит и внимание кон оној кому ќе му ги подарите. Со векови, тоа беше начин да се изразат чувствата. Но, многу често...
Вести

КОЛКУ ЈАЈЦА СМЕЕМЕ ДА ЈАДЕМЕ НА ДЕН: Не е исто за секого, еве од што зависи – една група луѓе МОРА да јадат повеќе!

Често поставувано прашање по Велигден, еве го одговорот! Велигден пристигна, сите имаме еден куп обоени јајца во домот, и по традиционалното...
Познати

Цело семејство на куп: Анастасија откри што прво направи Цеца по причестувањето, со ова докажа дека е сосема обична како и другите (ФОТО)

Фолк пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ денеска заедно со семејството го прославува Велигден. Откако вчера се причести во светиот...