велигден

Пронајдени се 169 резултати на тема „велигден“
Познати

Целото семејство на куп: Цеца откри каков раскош владее во вилата за Велигден, а од тоа на трпезата подзинаа и сватовите (ФОТО)

Иако за Велигден не беа заедно, сепак Цеца ги собра децата и сватовите во нејзиниот дом два дена подоцна. Имено вчера пејачката во нејзиниот...
Познати

Секое дете сонува за ваков татко: Специјален подарок за децата, еве како Дарко Лазиќ ја продолжува традицијата за Велигден

Српскиот пејач Дарко Лазиќ заедно со семејството во изолација го прослави најголемиот верски празник Велигден. Тој празникот сепак...
Познати

Карлеуша на Велигден го покажа меѓуножјето- важно е да се фотографира меѓу јајца, а што се гледа под фустанот е неважно (ФОТО)

Познатата српска пејачка Јелена КАрлеуша иако е атеиста сепак одлучи да го прослави најголемиот христијански празник заедно со своето...
Познати

Тажна слика во луксузниот дом на пејачката: Цеца за прв пат Велигден нема да го слави со децата, ова е причината

Фолк пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ најголемиот христијански празник Велигден наместо да го прослави во најтесниот круг на семејството...
Вести

Чулев: Да бидеме мудри, сочувствителни, кооперативни истрајувајќи и победувајќи го премрежието со кое што човештвото се соочува

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев до припадници на Министерството за внатрешни работи и до сите граѓани упати видео-порака...
Вести

Пендаровски: Велигден да не потсети дека сега ни е потребна верба, храброст и трпение за да го издржиме овој тежок период

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска упати видео-порака до граѓаните по повод најголемиот христијански празник Велигден. -Денес...
Вести

Г.Г. Стефан: Христовото воскресение не’ потсетува да размислуваме за своите постапки и да се стремиме кон љубов, верниците да се молат во своите домови и срца

Празникот на Христовото воскресение не потсетува да размислуваме за своите постапки и да се стремиме кон добродетелен живот и кон љубовта,...