Вардар

Пронајдени се 121 резултати на тема „Вардар“
Македонија

Вардар доби вистински „ѕвер“ меѓу стативите: Погледенете ја тројната интервенција на Милосављев против Монпелје (ВИДЕО)

Многу сметаат дека РК Вардар во оваа сезона влегува драстично ослабен во однос на минатите, меѓутоа според тоа како ја стартуваа сезоната,...
Ракомет

Вардар не признава шампиони: Црвено- црните со голема победа на гостувањето кај европскиот првак ја отворија сезоната во ЛШ

Со голема победа од гостувањето во Монпелје се враќа Вардар. 27:24 е конечниот резултат со кој европскиот шампион од пред две години го...
Фудбал

Пред една година се испиша историјата на македонскиот фудбал: На денешен ден лани Вардар се пласираше во Лига Европа (ВИДЕО)

На денешен ден пред една година беше испишана историјата на македонскиот фудбал, Македонија го доби првиот свој претставник во групната...