уругвај

Пронајдени се 16 резултати на тема „уругвај“
Вести

Најсиромашниот претседател на светот ја одби дури и пензијата: Во писмото даде феноменално објаснување (ФОТО)

Поранешниот претседател на Уругвај, Хозе Мухика, изјави дека не сака да прима никаква пензија на основ на својот сенаторски стаж, пренесува...