уругвај

Пронајдени се 28 резултати на тема „уругвај“
Фудбал

ДРАМА ВО КАТАР – Уругвајците ги нападнаа судиите по испаѓањето од СП, обезбедувањето едвај можеше да реагира (ВИДЕО)

Уругвај по голема драма испадна од Светското првенство (СП) во Катар, иако славеше со 2-0 против Гана, но сепак Јужна Кореја славеше со...
Вести

Најсиромашниот претседател на светот ја одби дури и пензијата: Во писмото даде феноменално објаснување (ФОТО)

Поранешниот претседател на Уругвај, Хозе Мухика, изјави дека не сака да прима никаква пензија на основ на својот сенаторски стаж, пренесува...