универзална сала

Пронајдени се 35 резултати на тема „универзална сала“
Скопје

Трајановски: По цели 3,5 години без ништо да се преземе, Шилегов и Заев наместо изградба на нов објект или надградба на постоечкиот, најавија најобична реконструкција на Универзална сала

Изградбата на нова Универзална сала беше еден од ударните проекти на Петре Шилегов за време на локалните избори во 2017 година. Како и...
Скопје

Нелоски: Скопјани и по завршување на 4-годишниот мандат на Петре Шилегов, нема да имаат можност да уживаат во Универзална сала (ВИДЕО)

Да беа посветени на работа за реконструкција на Универзална сала, досега наместо неколку прес-коференции со различни Министри и владини...
Вести

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов организираше фингирана јавна расправа за Универзална сала, ќе го уништува градскиот парк за да градел нова

Петре Шилегов денес организираше фингирана јавна расправа поврзана со Универзална сала. Поголемиот дел од учесниците беа луѓе блиски...
Скопје

Гаро Тавитјан Јуниор е за балансирано решение: „Универзална сала во ново руво со ист или малку проширен капацитет на иста локација“

Идејата за уривање на Универзална сала ја крена јавноста на нозе, го бунтуваше народот, па на неговите реакции на социјалните мрежи...
Вести

Независен синдикат на градежни работници: Универзална сала може со мала инвестиција да се санира, граѓаните да застанат во одбрана на овој објект

Независниот синдикат на градежни работници и инжинери и трговци во градежништвото НС ГРИТГ смета дека Универзална сала може многу...
Вести

Првиот човек на „Скопскиот џез фестивал“ – Оливер Белопета: „Најдобро би било да добиеме нова Универзална сала со стариот амфитеатрален облик со приближно истиот капацитет, на истата локација“

Нов ден – нова реакција не само од народот на социјалните мрежи, туку и од многумина познати и признати културни дејци, творци и културни...
Вести

И регионалните ѕвезди против уривањето на „Универзална сала“: Бојан Маровиќ – „Ве молам, не уривајте ја… душата ме заболе кога слушнав дека ќе биде претворена во парк!“

Реакциите околу „бизнис плановите“ на урбаната мафија поддржана од идејата на градската власт и скопскиот градоначалник Петре Шилегов...
Скопје

Попова: Шилегов во 2018-та година вети дека „Златно Славејче“ ќе го слави 50-тиот јубилеј во Универзална, а сега сака да ја руши

Петре Шилегов и СДСМ ги излажаа скопјани, но и сите кои на било кој начин се поврзани со Универзална сала. Пред изборите во 2017 година...