училишта

Пронајдени се 165 резултати на тема „училишта“
Вести

ВИДЕО: Песочна бура во Иран ги затвори училиштата и владините канцелари, а во Ирак илјадници луѓе побараа помош

Уште една песочна бура го погоди Техеран и затвори училишта и државни канцеларии, јавија денеска локални медиуми. Се наведува дека квалитетот...
Регион

ПAНИКА ВО ЦРНА ГОРА: Дојави за поставени бомби во повеќе училишта и општини, евакуирани ученици и вработени

Утрово дојави за бомби пристигнаа на адреси на неколку училишта во повеќе градови во Црна Гора. Закани стигнаа и на адреси на општините. Црноготското...
Вести

„Владата да ги прифати барањата на СОНК, наместо да се заканува на наставниците, и да го поддржи законот за нивелирање на плати предлог на ВМРО-ДПМНЕ“

Владата да ги прифати барањата на СОНК, наместо да се заканува на наставниците, и да го поддржи законот за нивелирање на плати, ова е...
Вести

Комисијата за заразни болести денеска не дискутирала за маските во училиштата, предлага нова методологија за епидемиолошкиот ризик!

Комисијата за заразни болести не дискутирала за носењето заштитни маски во училиштата на денешниот состанок, на кој предложила нова ...
Вести

Комисијата за заразни болести утре ќе разговара за задолжителното носење маски во училиштата – ќе премине ли оваа мерка во право на избор на родителите?

Дали задолжителното носење маски во училиштата ќе премине во право на избор на родителите? Ова е една од точките за кои ќе се разговара...