туристи

Пронајдени се 96 резултати на тема „туристи“
Македонија

Македонците едвај го чекаат петок за да заминат во Грција – еве каква е состојбата на плажите таму, но подгответе и пари за ПЕТ патарини до граница!

Грција конечно ќе ги отвори границите за туристите, а особено сите што ги интересира е како Македонците ќе можат да патуваат на одмор...
Регион

Донесена конечна одлука во Црна Гора – туристите кои ќе се заразат со коронавирус ќе се лекуваат на сметка на државата

Во пресрет на туристичката сезона во Црна Гора, се финализираат здравствените протоколи, а Владата донесе одлука да им обезбеди на странските...
Живот и стил

Видео кое буквално ќе ве разочара од човечкиот род: Туристи натераа сиромашно девојче да јаде лута пиперка за пари

Не е срамота да се биде сиромашен. Срамота е да се биде бездушен богат човек опкружен со сиромашни чесни луѓе. Овие туристи, за да се потсмеваат...