тони михајловски

Пронајдени се 38 резултати на тема „тони михајловски“
Вести

Михајловски: Пописот нема да донесе инвеститори, тие знаат дека власта е најкорумпирана, туку е обид за спас на коалицијата на СДСМ и ДУИ

Со пописот СДСМ и ДУИ се обидуваат да си ја спасат сопствената кожа и мислат дека со тој попис ќе успеат да продолжат да владеат и ќе...
Вести

Михајловски: Европа цени дека хибридниот режим на власт нема демократски капацитет, мириса на предвремени избори

Ако ги согледаме сите овие шлаканици кои ги доби овој тоталитарен и хибриден режим, мириса на предвремени парламентарни избори, вели...
Вести

Михајловски со порака од Куманово: Да им порачаме дека ова е најголемото зло што се случило во поновата македонска историја

Да покажеме дека Куманово е македонски град, дека во Куманово живеат горди Македонци, дека овој град знае да се избори за она што му следува,...
Вести

Михајловски: Нападнати сме од домашниот предавник, тоа е Заев, треба да го исфрлиме и да продолжиме да живееме горди

Тони Михајловски на протестот пред Министерство за правда во организација на ВМРО-ДПМНЕ под мото „Оставка на Заев, слобода на народот“...