тијана дапчевиќ

Пронајдени се 35 резултати на тема „тијана дапчевиќ“
Познати

Имала сериозни здравствени проблеми – лекарот штом ја прегледал Тијана Дапчевиќ имал само едно да и каже: Што си чекала до сега

Тијана пред три години се соочи со сериозен естетски и здравствен проблем. Проширените вени во текот на годините многу влијаеле на нејзиниот...
Познати

Тијана Дапчевиќ преку песна и го честиташе роденденот на Тамара – нема да верувате колку години наполни денес нашата пејачка (ВИДЕО)

Тијана Дапчевиќ во гостување во една емисија преку песна и го честиташе роденденот на својата сестра Тамара Тодевска. Имено за нивната...
Познати

Од Карлеуша е поголема една глава: Македонската пејачка највисока на Балканот, особено откако ослабе се трансформираше (ФОТО)

Една Македонка ја носи титулата -највисоката пејачка во регионот – повисока и од Јелена Карлеуша и од фолкерката Снежана Бабиќ Снеки. Имено,...
Познати

УРНЕБЕСНО ВИДЕО: „Преспав“ на оригинален начин и го честиташе роденденот на Тијана, ова не се гледа секој ден

Македонската пејачка и актерка Тијана Дапчевиќ денеска слави роденден. До неодамна таа беше дел од успешната ТВ серија „Преспав“ каде...
Познати

Таа е најзаслужна за нивниот близок однос: Сестрите Тамара и Тијана се копии на својата мајка, еве како изгледаат нивните родители (ФОТО)

Едни од најпознатите сестри во светот на музиката во целиот регион се нашите познати пејачки Тамара Тодевска и Тијана Дапчевиќ. Јавноста...
Познати

Тијана Дапчевиќ драстично го промени имиџот: Сега има долга коса и ослабе дури 45 килограми, на неа сега останаа само стомачните

Пејачката Тијана Дапчевиќ на својот Инстаграм профил сподели фотографија која речиси сите ја погледнаа два пати. Македонската пејачка...
Познати

Одамна не живее од пеење: Тијана Дапчевиќ има нов сопствен бизнис, кога ќе чуете со што се занимава ќе останете во неверување

Македонската пејачка која долги години живее во Србија Тијана Дапчевиќ неодамна призна дека не живее од музиката, туку од актерството,...
Познати

Три генерации дами и едно момче: Еве што правеа за време на продолжениот викенд сестрите Тамара и Тијана заедно со нивната мајка

Тијана Дапчевиќ и Тамара Тодевска вчера беа на прошетка во градскиот парк во Скопје со нивната мајка Брана, и со децата на Тамара, Хана...
Познати

Тијана Дапчевиќ среде Драчево го запали ќумбето и вртеше пиперки- ваков ајвар се прави само во домот на пејачката (ВИДЕО)

Македонската пејачка Тијана Дапчевиќ се пофали како прави ајвар во својот дом во Драчево. Имено таа на Фејсбук постави видео на кое...
Познати

Едвај чекаше да се отворат границите за да замине на море: Македонската пејачка се соблече на плажа и упати моќна порака до жените

Македонската поп пејачка која живее во Србија Тијана Дапчевиќ не дочека па првиот ден откако се отворија границите во Македонија веднаш...
Познати

Македонската пејачка прва пристигна во домот на трагично загинатиот колега- солзите не можеше да ги сопре ни пред фоторепортерите (ФОТО)

Регионот е потресен поради смртта на српскиот рапер Далибод Андонов Гру кој почина во близина на на Наутичкиот клуб „Земун“, откако...
Познати

„Зошто не се вратиш во Македонија ако толку ја сакаш“- Тијана Дапчевиќ удри по хејтерите и им ја затвори устата на сите, но тоа не беше се

Познатата пејачка Тијана Дапчевиќ реши да им одговори на хејтерите кои со денови ја напаѓаат пејачката, како и нејзината сестра, претставничката...