тијана дапчевиќ

Пронајдени се 25 резултати на тема „тијана дапчевиќ“
Познати

Одамна не живее од пеење: Тијана Дапчевиќ има нов сопствен бизнис, кога ќе чуете со што се занимава ќе останете во неверување

Македонската пејачка која долги години живее во Србија Тијана Дапчевиќ неодамна призна дека не живее од музиката, туку од актерството,...
Познати

Три генерации дами и едно момче: Еве што правеа за време на продолжениот викенд сестрите Тамара и Тијана заедно со нивната мајка

Тијана Дапчевиќ и Тамара Тодевска вчера беа на прошетка во градскиот парк во Скопје со нивната мајка Брана, и со децата на Тамара, Хана...
Познати

Тијана Дапчевиќ среде Драчево го запали ќумбето и вртеше пиперки- ваков ајвар се прави само во домот на пејачката (ВИДЕО)

Македонската пејачка Тијана Дапчевиќ се пофали како прави ајвар во својот дом во Драчево. Имено таа на Фејсбук постави видео на кое...
Познати

Едвај чекаше да се отворат границите за да замине на море: Македонската пејачка се соблече на плажа и упати моќна порака до жените

Македонската поп пејачка која живее во Србија Тијана Дапчевиќ не дочека па првиот ден откако се отворија границите во Македонија веднаш...
Познати

Македонската пејачка прва пристигна во домот на трагично загинатиот колега- солзите не можеше да ги сопре ни пред фоторепортерите (ФОТО)

Регионот е потресен поради смртта на српскиот рапер Далибод Андонов Гру кој почина во близина на на Наутичкиот клуб „Земун“, откако...
Познати

„Зошто не се вратиш во Македонија ако толку ја сакаш“- Тијана Дапчевиќ удри по хејтерите и им ја затвори устата на сите, но тоа не беше се

Познатата пејачка Тијана Дапчевиќ реши да им одговори на хејтерите кои со денови ја напаѓаат пејачката, како и нејзината сестра, претставничката...
Познати

Не издржа неколку часа пред финалето- Тијана и прави дополнителни „стресови“ на Тамара која и упати емотивни зборови (ФОТО)

Тамара Тодевска вечерва ќе ја претставува Македонија во финалето на Евровизија која годинава се случува во Тел Авив, Израел. Македонија...
Познати

„Не знам да уживам во парите добиени на тој начин“: Тијана Дапчевиќ откри како за неколку секунди добила вртоглава сума на пари

Пејачите во денешно време се делат на оние кои со двете раце прифаќаат бакшиш и оние кои овој вид на заработување на пари го сметаат...
Познати

На прв поглед се заљубија, четири дена по запознавањето започнаа да живеат заедно- ова е сопругот на Тијана Дапчевиќ кој никој не го познава

Познатата македонска пејачка Тијана Дапчевиќ со години е мажена во соседна Србија откако го запознала својот сопруг Милан на еден кошаркарски...