тетовско

Пронајдени се 38 резултати на тема „тетовско“
Хроника

Локал во тетовско работел спротивно на прописите во време на корона – кога влегла полицијата имала што да види внатре

Тетовската полиција ноќеска од 22.15 часот до 23.45 часот во координација со инспектори од Државниот пазарен инспекторат извршиле контрола...
Хроника

Ја нападнал сопругата и ќерката во тетовско- тоа што следувало во нивниот дом ги остави и полицајците во неверување

На 22.01.2021 во 21.00 часот во Полициската станица Тетово, 35 – годишна жена од тетовско село пријавила дека околу 18.00 часот во нивниот дом,...