тетово-скопје

Пронајдени се 11 резултати на тема „тетово-скопје“
Вести

Поради одбележување 21 година од загинувањето на армиските припадници кај Карпалак има пренасочување на сообраќајот на патен правец Тетово – Скопје

Од 09:00 часот има пренасочување на сообраќајот на патен правец Тетово – Скопје кај клучката Групчин, информираат од АМСМ. Пренасочувањето...
Вести

Мицкоски во посета на семејство кое претрпе огромна загуба во изгорената модуларна болница: Мора да има одговори и одговорност!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес беше во Нераште, во домот на семејство кое, за жал, претрпе огромна загуба во изгорената...