суспензија

Пронајдени се 49 резултати на тема „суспензија“
Хроника

Неосновано го тепал, додека го апселе – полицаец заработи кривична пријава, ќе се бара суспензија од работното место

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до ОЈО за ГОКК поднесе кривична пријава против полицискиот...
Вести

Амбасадорот Дабиќ кој што го критикуваше предлогот е суспендиран, затоа протестите повторно ќе враќаат пред МНР како знак на поддршка на замолчените дипломати

Реномираниот дипломат Зоран Дабиќ е суспендиран од МНР, затоа што се обратил на народниот протест пред Собранието против францускиот...
Вести

Откако Николоски ја обелодени аферата за Дака и ШИК Јелак, општина Тетово донесе конечна одлука за суспензија на ДУП-от

Советот на Општина Тетово, денеска донесе и конечна одлука за суспензија на детален урбанистички план (ДУП) за урбан блок 57А откако за...
Останати спортови

Меѓународниот параолимписки комитет сепак ги суспендираше руските и белоруските спортисти од учество на Игрите во Пекинг

Меѓународниот параолимписки комитет (ИПЦ) ги суспендираше руските и белоруските спортисти од учество на Зимските параолимписки игри...