струја

Пронајдени се 163 резултати на тема „струја“
Вести

ГРАД СКОПЈЕ, БИТОЛА, ЦЕНТАР, АЕРОДРОМ… – кој се купувал и колку и ја плаќал струјата на фирмата на Аријант Џафери

Требаше Аријант Џафери физички да се пресмета со првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, за да се отвори „пандорината...
Вести

Мицкоски: Електричната енергија поскапува со оваа власт, владеачкото мнозинство не ги подржа сите амандмани за намалување на ДДВ-то како трајно решение

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во пресрет на настанот во Битола за 31 година од основањето на Општинскиот комитет во...
Вести

Арсовски: Во време на претседателот Христијан Мицкоски струјата се намали два пати, а ЕЛЕМ го остави со 25 милиони евра депозити и 5 милиони евра на сметка

СДСМ брутално лаже и ја дезинформира јавноста кога вели дека во време кога директор на ЕЛЕМ директор бил претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,...
Вести

Муцунски: Власта намерно не го става Законот за намалување на ДДВ на струјата на собраниска седница, заради тоа граѓаните ќе платат повисоки сметки

Граѓаните ќе добијат повисоки сметки за струја заради неспособноста на ова владејачко мнозинство да менаџира соодветно со Собранието...