стевче јакимовски

Пронајдени се 18 резултати на тема „стевче јакимовски“
Вести

Јакимовски: Заев си игра со граѓаните, до вчера им велеше најголем поддржувач на патот кон ЕУ ќе биде Бугарија, сега вика тоа ќе биде Грција

Зоран Заев викаше главен поддржувач на Македонија за влез во ЕУ ќе биде Бугарија, денес вели тоа е Грција, па они си играат со нас. Ние...
Вести

Јакимовски: Убиствата на Младенов, Нешковски, Смилковско беа големо сценарио на Заев за добивање гласови, граѓаните беа излажани, а вистината не ја дознаа

Зошто и ден денеска не се расчистуваат убиството на Никола Младенов и на Мартин Нешковски, убиството кај Смилковското езеро, Диво Насеље,...
Вести

Јакимовски: Со новиот закон за ЈО ќе се врзат рацете на правосудниот систем за некој да се извлече од одговорност

Стевче Јакимовски, претседател на „Гром“ гостуваше на емисијата „Само вистина“ при што посочи дека Законот за Јавно обвинителство...
Вести

Јакимовски: Правењето ребаланс во ноември зборува за неспособноста и неснаодлива на Владата, а Македонија немала и ниту ќе има поизгубен министер за финансии

Оваа Влада е тотално неспособна и неснаодлива затоа што во време кога ние треба да го носиме новиот буџет за 2019 година ние се занимаваме...