стефан ристовски

Пронајдени се 16 резултати на тема „стефан ристовски“
Фудбал

Ристовски ја славеше победата на Македонија чукајќи на тапан, а фудбалерот на Манчестер му порача: Правиш многу врева Ристо (ВИДЕО)

Се славеше на големо вчерашната победа над Косово на нашата репрезентација, а Стефан Ристовски покажа дека е мајстор и за тапан. Ристовски...
Фудбал

Хаос во клубот на Македонецот Ристовски: Газдата на Спортинг им наредил на хулиганите да ги претепаат фудбалерите (ВИДЕО)

Во Спортинг сега следи егзодус, тренерот Жесус сака да си замине, како и поголемиот дел од играчите. Португалските медиуми пишуваат...