Стефан Ѓуриќ Раста

Пронајдени се 20 резултати на тема „Стефан Ѓуриќ Раста“
Познати

Ана Николиќ прв пат откри како Раста и се заканува на сопствената ќерка: „Знам јас со кого го правев тоа дете!“

Пејачката Ана Николиќ во емисијата „Ексклузивно“ пред камерите откри како заедно со поранешниот сопруг Раста се поделени околу воспитувањето...
Познати

Ана Николиќ сподели брутално провокативна фотографија пред концертот на Раста во Скопје- од глетката раперот завршил на апарати (ФОТО)

Пејачката Ана Николиќ (41) во свилено кратко фустанче буквално го распамети поранешниот сопруг, раперот Стефан Ѓуриќ Раста. Имено пејачката...
Познати

Раста бесен на Ана откако дозна дека има ново момче кое го прошета во Македонија- кога ќе дознаете што работи тој ќе го поддржите раперот

Српската пејачка Ана Николиќ ја шокираше јавноста откако медиумите открија дека таа веќе подолго време е во тајна врска со извесниот...
Познати

Раста го покажа својот стан – најубавиот дел посветен на неговата ќерка, а кога жените ќе ја видат неговата спална соба ќе полудат (ВИДЕО)

„За се има место“, напиша Стефан Ѓуриќ Раста во опис на фотографиите од својот дом на Врачар, Белград од чија тераса погледот е директно...
Познати

За оваа негова професија од детството никој не знае, а кога ќе дознаете со што му се занимаваат родителите на Раста ќе подзинете

Речиси сите го познаваат раперот Стефан Ѓуриќ Раста кој се прослави со неколку големи хитови, бракот со Ана Николиќ како и нивниот развод… Но...
Познати

Никогаш нема да си помислите дека се мајка и син: Раста сподели емотивен статус и фотографија од својата мајка (ФОТО)

Раперот Стефан Ѓуриќ Раста ретко во јавноста зборува за својот приватен живот, но гостувајќи во една српска емисија раскажа кој го привлеков...
Познати

Трагедија во домот на раперот: По разводот со Ана Николиќ, смртен случај на овој член од семејството го трогна Раста (ФОТО)

Популарниот пејач и рапер Стефан Ѓуриќ Раста на својот Инстаграм профил сподели фотографија која многумина ги растажи и ги остави без...
Познати

Фановите изненадени од нејзиното однесување: Објави фотографија од нејзината ќерка и го испровоцира поранешниот сопруг Раста

Најновата објава на пејачката Ана Николиќ на нејзиниот Инстаграм профил ги изненади фановите, особено поради описот на фотографијата...
Познати

Раста реши да и го загрози животот: Пејачот и се одмаздува на Ана Николиќ на најлош можен начин, преку братот и семејството

Таман кога сите помислија дека разводот меѓу Ана Николиќ и Стефан Ѓуриќ Раста ќе помине во најдобар ред, без проблеми, сплетки и расправии,...
Познати

Фановите повторно со осуда кон парот: Едногодишната ќерка има детаљ на косата од кој се згрозија сите (ФОТО)

Познатиот репер Стефан Ѓуриѓиќ Раста во неколку наврати наназад предизвикуваше медиумското внимание објавувајќи фотографии од неговата...
Познати

Фановите со брутални пораки, полицијата молчи: Кога ќе видите што направи Раста со банкнота од 50 евра и вие ќе го осудите (ФОТО)

Познатиот репер Стефан Ѓуриќ Раста не престанува да ги шокира фановите ширум Балканот. Овој пат на социјалната мрежа Инстаграм пејачот...
Познати

Раста ја испровоцира Ана- и ги снимаше бујните гради во костим за капење, а тоа што следуваше потоа ја налути пејачката (ФОТО)

Пејачката Ана Николиќ и Раста уживаат во својата љубов, но овој пат без ќерката Тара без која скоро и никаде да не одат. Парот овој пат...
Познати

Кога ќе видите што се ќе има на прославата ќе се онесвестите: Ана и Раста ќе искешираат цело богатство за првиот роденден на ќерката

Српската пејачка Ана Николиќ и нејзиниот поранешен сопруг раперот Раста ќе потрошат вртоглава сума на пари за првиот роденден на нивната...