статуа

Пронајдени се 10 резултати на тема „статуа“
Вести

Бразилците градат статуа на Исус, поголема од онаа во Рио: Ќе биде готова до крајот на годината (ФОТО+ВИДЕО)

Во градот Енкантад се гради статуа на Исус Христос, која, според сите проценки, ќе биде поголема од онаа во Рио де Жeнеиро, а со тоа и најголемата...
Занимливости

Го пипкаат неговиот полов орган за среќа, а некои отидоа и предалеку со понудите: Фановите опседнати со Кристијано Роналдо (ФОТО)

Статуата на Кристијано Роналдо поставена во неговиот роден град Фунчал во 2014 година е прилично голем мамец за туристите. Многу фанови...