срце

Пронајдени се 65 резултати на тема „срце“
Живот и стил

Овие знаци ви кажуваат дека вашето срце остарело пред време: ПЕТ неочекувани симптоми предупредуваат на ТЕШКИ БОЛЕСТИ!

Ако се чувствувате уморни, имате отежнато дишење или оток – посетете кардиолог! Општо се верува дека првите знаци на проблеми...
Занимливости

ПРВ ПАТ ВО ИСТОРИЈАТА: Пресадено свинско срце на човек, неговите зборови ќе ве остават со солзи во очите! (ВИДЕО)

Дејвид Бенет (57) влегува во историјата како првиот човек на кој му била пресадена свинско срце, а бил на работ на смртта во времето кога...
Вести

Живот и надеж: Органите на 44 годишна жена нова шанса за тројца пациенти, четврта срцева трансплантација во Македонија

Медицински тимови од Клиниката за урологија и Клиниката за кардиохирургија пред полноќ почнаа експлантација на бубрези и срце од 44-годишна...