спасувачи

Пронајдени се 4 резултати на тема „спасувачи“
Вести

Центар за противпожарна обука и спасување по светски стандарди наменски организиран, современо опремен и спремен за користење (ВИДЕО)

По повеќемесечни подготовки и финансиски вложувања, македонската компанија „КОУЗОН“ го претстави пред јавноста првиот наменски организиран...
Хроника

Објавена снимка од трагедијата во Претор: Спасувачи се обидуваат да го пронајдат телото и извлечат од водите (ВИДЕО)

Младо момче се удавило попладнево во Преспанското езеро, во Претор. „Во 18:18 часот во ПС-Ресен, од ИМП било пријавено дека во туристичката...