состанок

Пронајдени се 53 резултати на тема „состанок“
Љубов и секс

Се приближува вашиот прв состанок, а не знаете дали ќе му се допаднете? Со овие совети, ќе ги оставите мажите без зборови

Ако се сретнете со можни претенденции за врска, дружење, брак, веќе на првиот состанок покажете дека сте дама со јасен став Живееме во...
Вести

Цел свет му се смее на овој руски политичар – среде состанок на Зум ги соблекол гаќите, а потоа еве што направил (ВИДЕО)

Максим Петлин (48), член на партијата Јаблоко, бил на состанок со колегите на Зум, но среде состанокот станал од бирото, се соблекол, а потоа...
Живот и стил

Никогаш нема да го кажат на глас, но еве што мислат мажите за жени кои сакаат сами да си платат пијалак: „Дали тоа жената сака да биде џентлмен?“

Неодамна на популарниот форум „Ispovesti.com“ започна дебата за плаќање на пијалоци. Имено, на еден маж очигледно му здосадило постојано...
Љубов и секс

Пронаоѓањето на втората половина не е лесно: Овие прашања треба да ги поставите на првиот состанок

Додека во неколку наврати пишувавме за тоа што не треба никако да се разговара на првиот состанок и кои прашања треба строго да ги избегнувате,...