сонце

Пронајдени се 147 резултати на тема „сонце“
Хороскоп

Денеска Сонцето влегува во во знакот на Близнаци и започнува владеењето на овој знак: Еве како тоа ќе се одрази на другите

Сонцето влегува во Близнаците на 21 мај 2022 година, а од овој знак излегува дури на 21 јуни, што значи дека владеењето на Близнаците започнало. Еве...
Хороскоп

Затемнувањето на Сонцето и полната Месечина во април ни носи хаос: Еве што мора да направите за да ви биде од корист!

Полната месечина во Вага на 16 април не потсетува дека уметноста на добро живеење бара рамнотежа. Оваа рафинирана енергија не инспирира...
Вести

ДОАЃА ТЕМПЕРАТУРЕН ШОК: Ни се враќаат топлите температури и сончевото време, вратете си ги назад зимските јакни

Времето утре ќе биде облачно и студено со повремени врнежи од дожд, кои пообилни ќе бидат во југоисточните делови. Ќе дува слаб до умерен,...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Најостро го осудуваме изборот на логото за одбележување 30 години самостојност, тоа е сквернавење на знамето на Република Македонија

Како комисија за култура на ВМРО – ДПМНЕ најостро го осудуваме изборот на лого за одбележување на 30 годишнината од осамостојувањето...
Хороскоп

Во ист ден нè очекува затемнување на сонцето и млада Месечина: Денеска на овие хорскопски знаци животот им се менува од корен!

Ануларно затемнување на Сонцето се случува кога Месечината е најдалеку од Земјата, па дури и за време на затемнување, може да се види...