сонце

Пронајдени се 46 резултати на тема „сонце“
Вести

УХМР со детална временска прогноза- локални поројни врнежи од дожд и наредните денови, од сабота пресврт во времето

До крајот на неделава времето во Македонија ќе биде променливо облачно со локални поројни врнежи од дожд проследени со грмежи, особено...
Вести

Детална временска прогноза за следната недела: Утре пороен дожд и грмежи, особено внимавајте што не очекува од среда

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне нестабилно, со локален дожд и грмежи. Ќе дува повремено засилен...