смилковско езеро

Пронајдени се 42 резултати на тема „смилковско езеро“
Вести

Јакимовски: Убиствата на Младенов, Нешковски, Смилковско беа големо сценарио на Заев за добивање гласови, граѓаните беа излажани, а вистината не ја дознаа

Зошто и ден денеска не се расчистуваат убиството на Никола Младенов и на Мартин Нешковски, убиството кај Смилковското езеро, Диво Насеље,...
Вести

Осум години од монструозното убиство кај Смилковско: Нека почиваат во мир, разобличени се обидите за манипулација на Заев

Осум години тага во Македонија, болка и потрага по правдата! На 12-ти април 2012-та година во нашата држава се случи едно од најгрозоморните...
Вести

Зошто се брза до пресуда за срушена дивоградба, а се одложува судскиот процес за убиството кај Смилковско езеро?

Едното судење е за монструозно убиство на пет лица, другото е за уривање на дивоградба. Верувале или не, за некој од надлежните, поважен...
Вести

Седум години се гушат во тага: Родителите на убиените момчиња обвинуваат дека Заев си поигра со нив и се рекламирал на нивниот случај

Поминаа седум години од најмонструозното убиство кое Македонија го памети во поновата историја. Годините минуваат, но болката кај роднините...
Вести

„Сите повреди на жртвите им се нанесени додека биле живи“: Балистичари вкрстено ќе бидат испрашувани за „Монструм“

На денешното судско рочиште за петкратното убиство кај Смилковско Езеро, што се случи на 12 април 2012 година, вкрстено ќе бидат испрашувани...
Вести

За „Титаник“ 20 рочишта до крајот на годинава, за убиството кај Смилковско езеро по максимум две рочишта во месецот

Случаите на СЈО, во кои најчесто осомничени се поранешни функционери на ВМРО-ДПМНЕ, по се изгледа се најврвен приоритет на македонските...
Вести

Македонска трагедија: Актери и режисери се носат со полициска придружба, а убијците од масакрот кај Смилковското езеро слободно парадираат

Македонија веројатно е единствена држава на Европскиот континент, држава која е дел од западната цивилизација која во затворите има...
Вести

Сведочеше за Смилковско па му се слоши: Децата беа легнати на стомак, a маж со автоматска пушка ни рече да бегаме оти ќе не убие

Ахмет Бекир еден од рибарите-сведоци на масакрот крај Смилковско Езеро денес пред судскиот совет во Скопје изјави дека критичниот ден...