скопска обиколница

Пронајдени се 15 резултати на тема „скопска обиколница“
Хроника

Рано утрово загубил контрола над возилото и на скопската обиколница предизвикал вистински хаос- еве ги деталите!

На 14 декември 2019 во 02:20 часот на обиколницата на град Скопје во близина на клучка „Стајковци“ се случила сообраќајна незгода во која...
Хроника

Со „фолксваген голф“ излетал од патот на скопската обиколница- со тешки повреди веднаш бил пренесен во болница

На 23.11.2019 во 15,20 часот на автопатот „Мајка Тереза“, на обиколница Скопје, патничко моторно возило„фолксваген голф“ со кумановски регистарски...