Сиднеј

Пронајдени се 21 резултати на тема „Сиднеј“
Познати

Пеколните температури во Австралија ја натераа да се разголи: Тања Савиќ со длабоко деколте ги изненади фановите (ФОТО)

Пејачката Тања Савиќ веќе неколку години живее на релација Австралија- Србија, а најновите фотографии кои ги објави пејачката говорат...
Фудбал

ФОТО: Македонски клуб од Австралија честеше 500 килограми ќебапи во чест на Илинден, а кога ќе видите колку пиво се испило ќе паднете во транс

Екипата на Рокдејл сити ги честеше своите фанови пиво и ќебапи во чест на големиот празник Илинден, но за жал го загуби натпреварот. Рокдејл...