Шкотска

Пронајдени се 41 резултати на тема „Шкотска“
Познати

Зошто замокот во Шкотска и беше омилен на кралицата – за него велат дека е најубавото место на планетата земја, има посебно значење за неа (ФОТО)

Кралицата Елизабета Втора попладнево почина во замокот Балморал во Абердиншир, Шкотска – едно од нејзините омилени места. Елизабета...