шакира

Пронајдени се 59 резултати на тема „шакира“
Познати

По маратонскиот состанок кој траел 12 часа постигнат е договор – еве со кого ќе живеат децата по разводот на Шакира и Пике, не на секој ќе му се допадне оваа одлука!

Откако во јавноста протече веста дека 12-годишната љубовна врска меѓу Жерар Пике и Шакира, кои имаат два сина, Милан и Саша, заврши, популарниот...
Познати

ОВАА СЦЕНА ЌЕ ВЕ РАСПЛАЧЕ: Шакира ги бакнува нозете на својот татко, пејачката се соочува со семејна АГОНИЈА! (ВИДЕО)

Колумбиската пејачка Шакира оваа година се соочува со низа проблеми. По раскинувањето на врската која траеше повеќе од една деценија...
Познати

Го паркирал своето „Порше“, но се задржал само десет минути – Пике за првпат ја посетил Шакира откако го исфрлила од вилата, еве ја причината

Фудбалерот Жерар Пике и пејачката Шакира се уште се борат за старателството над нивните деца, откако летото објавија дека се разведуваат. Сега...
Познати

Пике не го испочитува договорот што го имаше со Шакира: Фудбалерот отиде чекор напред со нова девојка

Раскинувањето на Шакира и Пике сè уште ја интригира јавноста, а нивната приказна сега има ново продолжение. Медиумите пишуваа дека фудбалерот...
Познати

СУДОТ ПРЕСЕЧЕ – еве кој го доби старателството над двата сина на Шакира и Пике, еден од нив најави и нова праведна борба!

Шакира доби старателство над двата сина Саша и Милан пишуваат шанските медиуми. Пејачката е видена како излегува од судот, откако го...
Познати

Шакира доби старателство над синовите, а еве што одлучи судот за затајувањето на данок: За инат на Пике, оди во Мајами!

Фудбалерот на Барселона, Жерар Пике преку својот адвокатски тим објави соопштение како предупредување до медиумите и папараците кои...
Познати

Пике првпат во јавноста со „малата Шакира“: Ја однесе на венчавка и не ја испушташе од рака, сите коментираат дека е копија на пејачката (ФОТО)

На Твитер се појавија фотографии од фудбалерот Жерар Пике и неговата нова девојка, студентката Клара Чиа Марти. Двојката е видена на...
Познати

Ќе се препотите кога ќе ја видите во танга – новата девојка на Пике мешаше на песна од Шакира, видео по кое ќе ви се качи притисокот

Фудбалерот на Барселона, Жерар Пике неодамна се раздели со неговата долгогодишна партнерка Шакира, која ја смени со 23-годишната студентка...