селин дион

Пронајдени се 18 резултати на тема „селин дион“
Познати

Пејачката позираше во прекрасен фустан, но еден детаљ сите го коментираат: Нејзините чевли личат на… (ФОТО)

Селин Дион посебно се дотерала за божиќната забава на која се појавила во црвен фустан со светки, но она што предизвика лавина од коментари...
Познати

Светот ги виде само на погребот на нивниот татко- Селин Дион за прв пат покажа како изгледаат нејзините близнаци на нивниот посебен ден

Славната пејачка Селин Дион ретко кога во јавноста дели детали од својот приватен живот, па така ретко кога нејзиното семејство е експонирано...
Познати

Фановите фрапирани од нејзиното старо лице: Славната пејачка облече плетен фустан, а сите гледаа во нејзините „свиснати“ г*ли гради

Славната пејачка Селин Дион (51) во последно време не престанува да шокира со својот изглед и модни комбинации. Истото се случи и овој...
Познати

Победи на Евровизија пред 31 година и стана славна пејачка- Еве како Селин Дион изгледаше во младоста пеејќи го познатиот хит (ВИДЕО)

Славната пејачка Селин Дион има победено на Евровизија пред 31 година, претставувајќи ја државата Швајцарија на Евровизија. Најпопуларната...
Познати

Поминаа 3 години по трагедиите, а таа како да остарела 30: Новиот изглед на славната пејачка ги шокираше фановите (ФОТО)

Пејачката Селин Дион во последно време многу се променила. Од вита, насмеана жена полна со ентузијазам и енергија, се претворила во ексцентрична...
Познати

Пред две години го погреба сопругот, а сега пејачката ужива со 15 години помладо момче кое ја допираше по градите среде камери (ФОТО)

Селион Дион веќе подолго време ја бие глас дека повторно пронашла љубов во рацете на 15 години помладиот танчар Пепе Муњоз. Меѓутоа, кога...
Познати

Селин има 50 години и изгледа одлично: Партнерот имаше проблем со нејзиното деколте, а сите зборуваат за шлицот (ФОТО)

Селин Дион седеше во првиот ред на ревијата на високата мода на Александар Воте. На модното шоу во Париз, 50-годишната музичка дива се...
Познати

Пијана обожавателка се качи на сцената и и се фрли на Селин Дион, а публиката занеме како пејачката и одговори (ВИДЕО)

Обожавателка на Селин Дион го прекинала нејзиниот концерт во Лас Вегас. Жената , под дејство на алкохол се качи на бината и почна да ја...