селектор

Пронајдени се 42 резултати на тема „селектор“
Фудбал

Додека сите очи беа вперени кон Македонија, на другата страна на светот хаос – во 124 минута останаа без Мундијал, па му се слоши на селекторот (ВИДЕО)

Камерун со гол во 124. минута го елиминираше Алжир и се пласираше на Светското првенство, по што домаќините почнаа да тагуваат, а најмногу...
Останати спортови

Одбојкарскта машка репрезентација доби нов селектор – на местото на Матијашевиќ доаѓа Душко Николиќ

Извршниот одбор на Одбојкарската федерација на Македонија донесе одлука да биде прекината соработката со селекторот на машката А-репрезентацијата...