салата

Пронајдени се 17 резултати на тема „салата“
Храна и пијалаци

НАЈУБАВАТА ФРАНЦУСКА САЛАТА ШТО НЕКОГАШ СТЕ ЈА ПРОБАЛЕ: Сите ќе ви го бараат овој рецепт!

Состојки: 450 гр замрзнат или свеж зеленчук (моркови, компири, грашок) 6-7 јајца 1 јаболко мајонез околу 200 гр 1 лажичка сенф 330 гр кисели краставички лажица...
Храна и пијалаци

Рецепт за есенска салата со модар патлиџан и лук: Комбинација на вкусови на кои никој нема да може да им одолее

На сите домаќинки им е потребна пауза од бараните јадења од време на време, а салатите се секогаш одличен избор. Салата од модри патлиџани...