рим

Пронајдени се 48 резултати на тема „рим“
Вести

По повод Денот на Светите Кирил и Методиј, Ковачевски со својата ќерка ќе предводи делегација во Ватикан и Рим – таму ќе биде и бугарскиот премиер

Премиерот Димитар Ковачевски придружуван од ќерката Тамара Ковачевска утре и задутре ќе предводи делегација на Република Северна...
Вести

Додека луѓето се забавуваа, нивните срца пукнаа од страв: Стотици птици паднаа од небото после огнометот во Рим (ФОТО)

Во главниот град на Италија, Рим, стотици птици починаа по огнометот што беше испукан на новогодишната ноќ. Според познавачите, тие најверојатно...