работно време

Пронајдени се 21 резултати на тема „работно време“
Вести

Работното време на угостителските објекти нема да се менува, а еве како ќе работат вработените во администрација

Министерството за здравство информира дека на денешниот состанок Комисијата за заразни болести дала препорака да останат на сила истите...
Вести

Охридски угостители: Скратувањето на работното време ќе резултира со организирање домашни забави без контрола

Угостителите од Охрид од здружението „Охридски еснаф“ сметаат дека мерките за дополнително скратување на работното време на нивните...