протест

Пронајдени се 974 резултати на тема „протест“
Економија

Угостителите и туристичките агенции денеска излегуваат на протест, остануваат на улица до исполнување на барањата

Туристичко-угостителскиот сектор денеска напладне ќе протестира пред Министерството за финансии се до исполнување на нивните барања....
Вести

Во знак на револт кон Филипче и Заев кои возат мотори додека народ им умира, ВМРО-ДПМНЕ пред здравство запали две макети на мотори (ВИДЕО)

На денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ пред министерството за здравство како знак на револт кон министерот Венко Филипче и премиерот Зоран...
Економија

ИВАП пак на протест пред Влада: Никој не покажа подготвеност за надминување на проблемите, може им се допаѓа музиката која ја пуштаме па сакаат да продолжиме

Претставниците на секторот за организација на настани и денес ги продолжуваат протестите пред Влада од 12 до 15 часот. -Досега никој не...
Вести

Пандов: На 25 април ќе има семакедонски протест за уставобранителите кои што невини лежат во затвор поради власта

На 25-ти април ќе има семакедонски протест за уставобранителите кои што невини лежат во затвор. Тој протест ВМРО-ДПМНЕ го поддржува. Патриотскиот...
Вести

КСС излегува на протест: Работничките и човековите права се прекршуваат дури и во пандемија, време е да се чуе гласот на работниците

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија ги ПОВИКУВА своите членови, сите синдикални организации, сите истомисленици и...