притвор

Пронајдени се 263 резултати на тема „притвор“
Хроника

Лани уби човек во Македонија, па избегал во Швајцарија: Сега конечно ќе одговара – детали за злосторството

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 52-годишен жител на Прилеп поради постоење...
Хроника

Маж и жена од Бугарија завршија зад решетки – од скопјанка земале 8 илјади евра во два наврати, еве како ја прелажале

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против маж и жена, државјани на Република Бугарија за кои постои...