притвор

Пронајдени се 182 резултати на тема „притвор“
Хроника

Се обидел да убие две лица со оружје за кое немал дозвола – поднесен предлог за мерка притвор против 24 годишен скопјанец

Основното јавно обвинителство Кочани донесе Наредба за спроведување истражна постпка против 24-годишен скопјанец, поради постоење...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Дали притворот на Камчев е за да не се дознае каде завршиле парите од Рекетот кои треба да се бараат кај Зоран и Вице Заев?

Прво осудениот во Рекет Бојан Јовановски јавно посочи дека милионот на Камчев од изнудениот рекет треба да се бара кај Зоран и Вице...