принцот хари

Пронајдени се 60 резултати на тема „принцот хари“
Познати

ПОВЕЌЕ НЕ Е НИВНИ ДОМ – во овој замок ги имаат најубавите спомени, но сега нема да им биде добро кога ќе дознаат кој го наследил (ФОТО)

Британската принцеза Јуџини и нејзиното семејство, наводно, „тивко“ се преселиле од имотот „Фрогмор“ во „Нотингем“, пишува „Експрес“...
Познати

Принцот Хари со дрзок говор ја расплакал Кејт за време на нејзината свадба – Војвотката не му останала должна му возвратила уште повулгарно на неговата венчавка!

Речиси нема човек кој не ја памети венчавката на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон пред десетина години во Вестминстерската катедрала,...
Познати

Откриено што му рекол Хари на Вилијам во капелата: Читач од усни ги дешифрирал зборовите на браќата, се вмешала и Кејт со еден единствен збор!

На вчерашната служба во капелата св. Џорџ во Виндзор, која била одржана по церемонијата во Вестминстерската опатија, се случила средба...
Познати

Принцот Хари не смее да носи воена униформа на погребот на неговата баба, но ќе биде направен исклучок поради еден човек

Синот на кралот Чарлс Трети, принцот Хари нема да смее да носи свечена воена униформа за време на погребот на кралицата Елизабета Втора,...
Познати

Целиот свет го виде принцот Хари гол, а сега таа продава нешто што тој го заборавил кај неа – луд колекционер по кралското семејство веднаш би го купил (ФОТО)

Поранешната стриптизета Кери Рајхард, од Лас Вегас, ќе ги продава боксерките кои му ги земала на принцот Хари додека биле заедно. За...
Познати

СЕ ПОЈАВИ: Оваа комбинација на Меган буквално го остави подзинато кралското семејство, очите на целиот свет вперени во неа (ФОТО)

Долго очекуваниот јубилеј на кралицата Елизабета се одржува токму денеска во Англија, а таму и долго очекуваните гости за кои се шпекулираше...
Познати

Оваа личност од кралското семејство прв ја запознал ќерката на принцот Хари и Меган – односите во кралското семејство се подобруваат!

Се чини дека односите во кралското семејство се подобруваат. Принцот Хари беше домаќин на првиот јавно потврден кралски посетител во...
Познати

Принцот Чарлс сака да се смири со Хари и Меган – една работа ужасно му недостасува, ќе сфатат само тие што го искусиле ова

Принцот Чарлс одлучил да се смири со својот син Хари со тоа што ќе го покани неговото семејство да остане со него следниот пат кога ќе...
Познати

Прв пат во историјата на кралското семејство ќе го направи тоа: Еве кого ќе тужи принцот Хари, Англија во неверување од оваа одлука

Принцот Хари влезе во правна битка со владата на Англија откако беше одлучено да се откаже неговото обезбедување. Адвокатскиот тим...
Познати

Не можеше да ја издржи средбата со синот Хари: Еве каде замина принцот Чарлс 24 часа по погребот на својот татко, таму ќе тагува сам (ФОТО)

Принцот Чарлс веднаш по погребот на својот татко, принцот Филип се упатил кон својата куќа во Велс за да тагува сам, но и да размислува...
Познати

Британските експерти им ги прочитаа зборовите на Вилијам и Хари од усните: По ова сè ќе ви стане јасно за нивниот вистински однос!

Принцовите Хари и Вилијам повторно се сретнаа на погребот на нивниот дедо, принцот Филип и по емотивната служба во капелата Свети Џорџ,...
Познати

Се појави за прв пат во јавноста по веста дека е бремена: Меган со стомак речиси до забите, фановите не можеа да и се изнагледаат (ВИДЕО)

Интервјуто кое го чека речиси целиот свет ќе биде емитувано на 7 март месецов од денеска започна да де најавува како најголем филмски...
Познати

Големината на принцот Хари и Меган- прво ги тужеа папараците кои го фотографирале нивниот син, а сега направија нешто за восхит

Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл постигнаа договор со агенцијата за фотографии која без одобрение го фотографираше...