претседател

Пронајдени се 49 резултати на тема „претседател“
Вести

Претседателот на Мексико се пресели во својот кабинет, претседателската вила ја претвори во музеј и секој ден во 7 наутро одржува прес-конференција

Претседателот на Мексико Андрес Мануел Лопес Обрадор, кој одби да живее во луксузната официјална резиденција, изјави денеска дека планира...
Живот и стил

Да беше жив денеска ќе наполнеше 63 години, а таа беше негова слабост- ќерката на Борис Трајковски порасна во вистинска убавица (ФОТО)

Да беше денес меѓу нас ќе полнеше 63 години. Веселото момче од струмичките сокаци, гимназијалецот, правникот, верникот, семејниот човек,...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ отвори јавен повик за кандидирање на претседател на Општински комитети за Кисела Вода и Росоман

ВМРО-ДПМНЕ отвори јавен повик за кандидирање на претседател на Општинските комитети на ВМРО-ДПМНЕ за Кисела Вода и Росоман. Тие во повикот...
Познати

Се прослави на СП, а сега уште повеќе ја засака целиот свет: За овој храбар потег на Колинда зборува цела Хрватска (ФОТО)

Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ во рамки на работниот престој во Вировитичко-подравската жупанија, го посети Прифатилиштето...