поткуп

Пронајдени се 133 резултати на тема „поткуп“
Хроника

И ПОБАРАЛ ЕДНАШ 50, ВТОРИОТ ПАТ 100 ЕВРА НА ПАЦИЕНТКА – му ги дала парите на Онкологија, па му приредила полициско изненадување!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал (ОСОСК) на 21.10.2022 до Основно јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава...
Вести

Помилуван директорот на Самсунг кој беше во затвор поради поткуп за да помогне во надминување на економската криза

Јужнокорејскиот претседател Јун Сук-Јол го помилува потпретседателот на Самсунг Електроникс, Ли Јае Јонг за да помогне во надминување...
Вести

Во Македонија се случува вистински предизборен масакр: Меѓународната заедница и домашните институции не смеат да останат имуни на ова што се случува во земјата

Македонската јавност вечерва е шокирана од она што вечерва се случува со предизборниот поткуп ширум Македонија, каде што членови и...
Општини

МОЛКОТ СЕ КРШИ – ПРЕДИЗБОРЕН МАСАКР НИЗ МАКЕДОНИЈА: Лице блиско до градоначалникот врши пoткyп во Демир Капија

Доцна вечерва поткуп регистриран и во Демир Капија, каде лице блиско до градоначалникот е снимено како дели поткуп. Се работи за Роберт...
Вести

ЕВЕ КАКО СЕ ВРШИ ПОТКУП ВО БИТОЛА – пред 15 минути брат на еден од советниците на СДСМ во општината црни вреќи товари во багажникот

Поткуп вечерва се случува во Битола. Според видео снимката до која дојде КУРИР се гледа како брат на еден од советниците на СДСМ во општината...
Вести

Трипуновски: Нека види јавноста што прави власта за пуста фотелја, снимките се од подпелистерските села каде се масакрира националното богаство

Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ преку виде објавено на Фејсбук пишува дека ова видео треба да го погледне цела Македонија и тоа што...