поскапување

Пронајдени се 67 резултати на тема „поскапување“
Вести

Мицкоски: Електричната енергија поскапува со оваа власт, владеачкото мнозинство не ги подржа сите амандмани за намалување на ДДВ-то како трајно решение

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во пресрет на настанот во Битола за 31 година од основањето на Општинскиот комитет во...
Вести

Мицкоски: Се очекува струјата да поскапи до 18%, власта наместо да ги ограбува и осиромашува граѓаните нека го намали ДДВ-то на сметките на 5%

Очекувањата се дека на 1 јули цената на електричната енергија ќе поскапи за минимум од 15% до 18%, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан...
Економија

Поскапување на струјата за 50 денари на секои 1.000 денари доколку РКЕ ги прифати барањата на енергетските компании

Доколку Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги прифати барањата на МЕПСО, НЕМО и Електродистрибуција за зголемување...
Вести

Милошоски: Третиот неформален премиер кој што се занимава со тендери на неформален начин е Вице Заев, поради него граѓаните ќе плаќаат поскапа струја

Денес пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски при остварената посета на граѓани во Охрид одговараше на прашања на...
Вести

Покачувањето на струјата ќе удри по џебот на граѓаните, СДСМ и Заев донесоа само поскапувања и намалување на стандардот на живеење

Се повеќе се гласни најавите за поскапување на струјата. Имено, премиерот Зоран Заев во изјава за медиумите кажа дека струјата сигурно...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Заев со поскапување на струја ќе ги покрива дупките на ЕЛЕМ, МЕПСО и РЕК од каде за 4 години се испумпани 200 милиони евра

СДСМ ќе ја поскапува струјата, и со тоа удира по џебот на граѓаните, велат во своето соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. Заев сака со парите на граѓаните...
Вести

„Дали првиот човек на РКЕ Бислимоски вели дека годинава нема да дозволи зголемување на цената на струјата, само заради локалните избори на есен?“

„НЕЗАВИСНИОТ“ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА РЕГУЛАТОРНАТА КОМИСИЈА ЗА ЕНЕРГЕТИКА И ВОДНИ УСЛУГИ- МАРКО БИСЛИМОСКИ НЕ ПРЕСТАНУВА ДА ЈА ИЗНЕНАДУВА...
Вести

Мисајловски: Не поскапуваат само бензините во Македонија, туку поскапуваат основните трошоци за живот, време е за оставка на цела влада

Не поскапуваат само бензините во Македонија, туку поскапуваат основните трошоци за живот. Додека власта сака да покаже дека се е розово,...