Португалија

Пронајдени се 146 резултати на тема „Португалија“
Фудбал

Не даде ниту еден гол, но објави фотографија по победата – еве зошто Роналдо за само неколку часа собра над шест милиони лајкови (ФОТО)

Потешко од очекувањата, португалската репрезентација се пласира на Светското првенство во Катар откако поради поразот од Србија во...
Фудбал

ЕЧИ МАКЕДОНСКАТА ХИМНА ВО ПОРТО! Владее еуфорична атмосфера кај навивачите: „Ги победивме Германија и Италија, можеме и Португалија да ја згазиме“ (ВИДЕО)

Македонската фудбалска репрезентација денеска против селекцијата на Португалија со почеток во 20:45 на стадионот „Драгао“ ќе го одигра...