пораз

Пронајдени се 32 резултати на тема „пораз“
Вести

Пановски: Укинувањето на мерките е признавање на пораз, која медицина е тоа да олабавуваш кога бројот на случаи расте

Д-р Никола Пановски гостуваше во отвореното студио на ТВ 24 каде истакна дека укинување на полициски час на цела територија е признавање...
Вести

Инфомакс: Византиски игри во СДСМ – Скопското крило му зема мерка на Заев, конгрес и поставување на Царовска за лидер на СДСМ

Царовска според внатрепартиски мерења пред коронавирусот имала рејтинг близок до Заев, била урбана, образована и преку неа ќе можело...
Вести

Муцунски: СДСМ веројатно смета дека што повеќе време помине ги очекува дебакл, и мисли дека ако побрзо се изборите, ќе го минимизира поразот

На денешната Само Вистина на Канал 5 телевизија, меѓунардониот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски, истакна дека не треба да се оди...