патници

Пронајдени се 27 резултати на тема „патници“
Занимливости

Дали сте се запрашале зошто патниците аплаудираат кога авионот ќе слета?- ако мислите дека тоа е поради успешниот лет, се лажете

Зошто луѓето аплаудираат кога авионот ќе слета? Сигурно сте се запрашале за тоа, а ако сте мислеле дека одговорот е затоа што пилотот...
Вести

Како на Титаник- бизнис класата се тепала за своите торби, додека патниците од економската класа живи гореле во авионот

Во тек е целосната истрага за катастрофата со модерниот авион на Аерофлот на московскиот аеродром Шеремтјево, кога во запалениот „сухој“...
Живот и стил

Мора да имате чувство за луѓето околу себе: Ова е најлошата работа која може да ја направите додека летате со авион

Летот со авион после неколку часа знае да биде прилично вознемирувачки ако сите патници и екипажот во него не се однесуваат пристојно...
Занимливости

Исплива шокантна вистина за смртта на 300 патници – еве зошто секој лет со Боинг бил како подвижна бомба

Боинг 737 Макс, е модел на авион кој во две несреќи однесе 300 животи, а произведен е при брзање на компанијата Боинг да ја престигне конкуренцијата. Сега...
Хроника

Српски медиуми: Возачот на автобусот возел со брзина од околу 100 км/ч, патници биле спасувани од под превртеното возило

Неприлагодена брзина кон условите на патот, најверојатно е причината за сообраќајната несреќа на патот Лесковац-Ниш во која македонски...