патишта

Пронајдени се 97 резултати на тема „патишта“
Вести

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози – слаби врнежи од снег кај Страцин и Ѓавато

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. Слаби врнежи од снег има кај Страцин и на планинскиот...
Економија

ЗАПОЧНУВААТ РЕСТРИКЦИИТЕ НА СТРУЈА ВО МАКЕДОНИЈА – енергетската криза си го направи своето, од вечерва се гасат светла

Јавното претпријатие за државни патишта (ЈПДП) почна постапка за дополнително етапно спроведување на максимална рестрикција на осветлувањето...